svētdiena, 2018. gada 1. jūlijs

Azelaīnskābe (Azelaic acid)

Gribu pastāstīt par ādas kopšanas sastāvdaļu, kura burtiski izglāba manu sejas ādu, tādēļ, manuprāt, tas ir gluži nepelnīti, ka tik maz tiek runāts un rakstīts par to. Viņas vārds ir azelaīnskābe.
Lielākoties produkti, kuri satur azelaīnskābi tiek ietiekti cilvēkiem, kuri cieš no akne, rozācijas un melasmas, bet kādā pētījumā atklāts, ka tā noderīga arī psoriāzes ārstēšanai.
Arī Skinoren krēma lietošanas instrukcijā galvenais uzsvars lietošanas nolūkos tiek minēts iekaisušu un neiekaisušu piņņu ārstēšana, jo Skinoren krēms iznīcina baktērijas, kurām ir galvenā nozīme piņņu izraisīšanā. Tas arī samazina ādas raupjo un sacietējušo ādas šūnu augšanu, kas nosprosto ādas poras un tādējādi izraisa kamedonu (melno un balto piņņu) veidošanos.
Azelaīnskābe ir viena no tām sastāvdaļām, kura ir ļoti daudz pētīta un tās efektivitāte ir zinātniski apstiprināta daudzu pētījumu rezultātā, tādēļ vēl jo vairāk nav saprotams tās ne pārāk plašais pielietojums, tomēr ir arī vairāki kosmētikas veikalos atrodami produkti, kuri to satur, piemēram, The Ordinary Azelaic acid Suspension 10%; Paula's Choice Clear Daily skin clearing treatment with azelaic acid; Rodial Super Acids daily azelaic Acid serum u.c.
Atšķirība ir vienīgi tajā, ka veikalos nopērkamie produkti lielākoties azelaīnskābi satur mazākā koncentrācijā, bet Skinoren krēmā tie ir veseli 20%.

Es nevaru dalīties tajā, kā Skinoren krēms ietekmē akni, tomēr lasīju, ka ir vairāki pētījumi, kas pierāda, ka azelaīnskābe ir tik pat efektīvs ierocis kā Benzoyl peroxide, Tretinoin (Retin-A) un pat Accutane.
Mana galvenā problēma un arī cerība, ka šis līdzeklis varētu to pozitīvi ietekmēt bija rozācija un dermatīts. Nav pilnīgi precīzas zinātniskas atbildes uz to, kā un kāpēc azelaīnskābi saturoši produkti tik pozitīvi ieteikmē rozācijas skartu ādu, bet tas ir fakts. Tas tiek saistīts ar azelaīnskābes anti-mikrobu, antioksidējošām, kā arī tās pretiekaisuma iedarbību.

Es Skinoren krēmu lietoju jau aptuveni divus mēnešus un pa šo laiku redzu diezgan drastiskas izmaiņas savā sejas ādā. Pirmkārt un galvenokārt - iekaisums un apsārtums ir samazinājies par aptuveni 80%. Sejas āda ir daudz vienmērīgākā tonī - pat neatceros, kad tā bijusi tik vienmērīga, kā arī tā daudz mazākā mērā kļūst sārta dažādu negatīvo faktoru ietekmē. Šis ir tas gadījums, kad jābūt pacietīgam un jālieto krēms ilgstošā laika periodā un regulāri, tad arī rezultāti neizpaliks. 

Domāju, ka būtiska ieteikme ir arī pārējiem sejas kopšanas produktiem, kuri tiek lietoti. Svarīgi, lai tie būtu maksimāli vienkārši un ādu nekairinoši produkti. Es šobrīd savai sejas kopšanas rutīnai lietoju vien dažus produktus: no rīta tas ir Vichy Mineral 89 hialuronskābes serums, bet vakarā Neutrogena Hydro Boost gel-cream (tas, kurš bez smaržvielām) un Skinoren krēms. Viss. Jāsaka, ka man tas ir milzīgs atvieglojums, jo šāda vienkārša rutīna manai ādai liek izskatīties daudz labāk un veselīgāk, nekā neskaitāmu produktu gūzma pēc kuras gluži vienkārši nav nekādas nepieciešamības.

6 komentāri:

 1. Nekad iepriekš nebiju dzirdējusi par šādu produktu. Derētu pamēģināt, jo es ik pa laikam ciešu no iekaisušām pumpām, kuras traucē. Tā pat arī ir nelīdzens ādas tonis, kur vaigu gali un deguns mēdz kļūt apsārtuši.
  Kur viņš ir atrodams un nopērkams?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Skinoren krēms pieejams aptiekās - tas ir bezrecepšu līdzeklis. Maksā aptuveni EUR 13. Man šis krēms ļoti palīdzēja, kaut arī es neesmu primārā mērķauditorija šim līdzeklim un to iesaka galvenokārt piņnu ārstēšanai. Ja šī problēma ir aktuāla, domāju, noteikti ir vērts izmēģināt :) Ja izlemsi pamēģināt, vispirms pamēģini uz neliela ādas laukuma, lai novērotu, vai nerodas kairinājums, vai kādas citas negatīvas reakcijas.

   Dzēst
  2. Vai ir arī kādas blaknes instrukcijā norādītas? Droši der visiem?

   Dzēst
 2. Sveika, raksta iespaidā aptiekā iegādājos Skinoren krēmu. Gribēju precizēt lietošanas secību, kā lieto Skinoren krēmu un citus Sejas kopšanas līdzekļus?

  AtbildētDzēst
 3. Ļoti interesanti, vajadzētu izmēģināt , jo nezinu ko darīt ar savu seju, izskatās briesmīgi īpaši vasarā. Es ieteiktu rakstam arī bildi pirms un pēc pielikt, liekas tas būtu noderīgi, lai novērtētu iznākumu.:)

  AtbildētDzēst
 4. Sveika! Pastāsti sīkāk kādā secībā lieto skinoren krēmu? Vai pareizi sapratu, ka pēc Neutrogena? Vai pagaidi, kamēr iesūksies un tad liec virsū? detaļas būtu noderīgas :)

  AtbildētDzēst